Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

Aziz Nesin Belgeseli Yasak, Cihad Propagandası Serbest!

0 99

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyal ve Düşünsel Araştırmalar Topluluğu öğrencilerine, Aziz Nesin’in 100.yaşını kutlama izni verilmedi.

Öğrencilere, ”Aziz Nesin 100 Yaşında” etkinlikleri çerçevesinde okulda ‘Akıntıya Karşı Aziz Nesin’ belgeselinin gösterimi için gerekli belgeleri Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na iletmelerine rağmen okul yönetiminin herhangi bir yazılı gerekçe olmadan sadece sözlü olarak beyan ettikleri ”uygun değildir” sebebi ile izin verilmedi.

Topluluk üyelerinin her türlü girişimlerine karşın, ÇOMÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ve Rektörlük bir yazılı sebep belirtmeden belgeseli sakıncalı bulduğu için izin vermediğini belirtti.

Komünist Gençlik ise durumla ilgili bir açıklama yaparak; Aziz Nesin’den korkanların, belgeseline dahi izin vermeyenlerin, Suriye’deki cihatçı teröristlere yardım tırları gönderen İnsani Yardım Vakfı’na (İHH) salon tahsis ettiğini hatırlattı.

Komünist Gençlik
Komünist Gençlik, öğrencileri ÇOMÜ OSEM Binası önünde 16 Aralık saat 12:30’da ‘Gericiliğe Karşı #AzizNesin Olunmalı’ başlığıyla yapılacak olan basın açıklamasına davet etti.

soL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.