Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

Berkin videosunda oynadı TRT’deki Osmanlı dizisinden kovuldu

0 72

TRT’de yayınlanan “Diriliş: Ertuğrul” dizisinde oynayan Hamit Demir’in işine Berkin Elvan için hazırlanan videoda yer aldığı gerekçesiyle son verildi.

TRT’de yayınlanan “Diriliş: Ertuğrul” dizisinde 13 bölüm rol alan Hamit Demir, Sanat Meclisi’nin Gezi Direnişi sırasında polis tarafından gaz fişeği ile başından vurularak öldürülen Berkin Elvan için yaptığı videoda yer alması nedeniyle işinden oldu. Demir, dizide Kayı obasının şifacısı Akçakoca’yı oynuyordu.

Berkin Elvan’ın katillerinin bulunması için “Berkin Elvan için hayatı durdur” çağrısı yapan Hamit Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sanat Meclisi ile birlikte çektiğimiz ‘Berkin Elvan’ videosunda yer almamdan dolayı, sözleşmem tek taraflı sonlandırılarak, atıldım” dedi.

İktidarın sanatçıları “aç bırakarak” terbiye etmelerini amaçladığını yazan Demir, “İktidarın, bana kadar uzanan eli, sanırım bizi (tüm muhalifleri, bilim insanlarını, sanatçıları vs.) ‘işsiz/aç bırakarak terbiye etmeyi’ amaçlıyor. Hiç bir zaman ‘ayakkabı kutularım’ olmadığına göre, işsiz/aç kalmayı onlardan öğrenecek değilim ya! Bu videoda yer almaktan dolayı ancak onur duyarım” ifadelerini kullandı.

İşte o mesaj:

“On üç bölüm oynadığım “Diriliş” dizisinden, Sanat Meclisi ile birlikte çektiğimiz “Berkin Elvan” videosunda yer almamdan dolayı, sözleşmem tek taraflı sonlandırılarak, atıldım.

İktidarın, bana kadar uzanan eli, sanırım bizi (tüm muhalifleri, bilim insanlarını, sanatçıları vs.) “işsiz/aç bırakarak terbiye etmeyi” amaçlıyor.

Hiç bir zaman “ayakkabı kutularım” olmadığına göre, işsiz/aç kalmayı onlardan öğrenecek değilim ya!

Bu videoda yer almaktan dolayı ancak onur duyarım.

Uzunca bir süre birlikte çalıştığım tüm set emekçisi, yönetmen ve oyuncu arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

soL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.