Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

Oyuncu Funda Eryiğit Referandum Oyunu Açıkladı

Oyuncu Funda Eryiğit AKP'nin başkanlık sistemi dayatmasının oylanacağı referandumda tavrının ne olacağını sosyal medya hesabından şu cümlelerle açıkladı.

0 300

Oyuncu Funda Eryiğit AKP’nin başkanlık sistemi dayatmasının oylanacağı referandumda “Hayır” oyu vereceğini sosyal medya hesabından şu cümlelerle açıkladı:

‘Hayır’ diyeceğini belirten Eryiğit, Meltem Cumbul gibi bunu tane tane anlattı. Eryiğit sosyal meday hesabından ‘Hayır’ gerekçelerini şöyle yazdı: “Nefretin dilinden kurtulduğumuz, kutuplaştırılmadığımız, birbirimize gülümseyebildiğimiz günlerin umuduyla #hayır. Haksızlığa uğradığımızda tarafsız mahkemelerde hak arayabilmemiz, hesap sorabilmemiz umuduyla #hayır. Devletten korkmadığımız, hepimizin güvende hissettiği bir ülke umuduyla #hayır. İşi rast gitsin diye kimsenin parti tutmak zorunda bırakılmadığı günler için #hayır. Yarınlarımızı tek bir kişinin kelamıyla değil, birlikte kurduğumuz demokrasi umuduyla #hayır. Her birimizin fikirlerini özgürce ifade edebilmesi için #hayır. Birlikte ayrıştırılmadan, eşit ve kardeşçe yaşayabileceğimizin umudu ile #hayır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.