Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

Pamukkale Üniversitesi Gezi belgeselini ‘uygun’ bulmadı

0 64

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Pamukkale Üniversitesi öğrencileri tarafından yapılması planlanan “Ortadoğu’da Neler Oluyor?” isimli konferans ve Bağımsız Sinema Merkezi tarafından hazırlanan Gezi Direnişi belgeseli “Artık Yeter”in gösterimini uygun bulmadı.

Etkinlikleri planlayan öğrencilere, Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı aracılığıyla yapılan açıklamaya göre Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın kararı ile 2015 yılı Mart ayına kadar öğrenci toplulukları hiçbir etkinlik yapamayacak. Ayrıca Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı söz konusu karar ile ilgileri olmadığını, kararın tamamen Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’ya ait olduğunu ekledi.

Bu kararın 2015 Ocak ayı içerisinde yapılacak Pamukkale Üniversitesi Rektörlük seçimi ile ilgili olduğu tahmin ediliyor. Rektörlük seçiminde Rektör Bağcı 10’a yakın aday ile yarışacak.

Hatırlanacağı gibi daha önce Denizli milletvekili İlhan Cihaner tarafından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı’nın 5 fakülte dekanını görevden alarak kendisine yakın isimleri göreve getirdiği iddiasıyla TBMM’ye soru önergesi verilmişti.

soL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.