Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

Polis ‘Yolculuk’ filminin setini IŞİD hücresi sanıp bastı

0 235

Bir gencin cihatçı gruplarla tanışmasını konu alan Yolculuk filminin setine geçtiğimiz günlerde oldukça ilginç bir polis baskını düzenlendi.

Cihatçı bir grubun hücre evinin canlandırıldığı sahne için Kadıköy Moda’da çekim yapan film ekibinin kullandığı daireye polis baskın yaptı. Silahları çekip Yolculuk ekibine baskın veren polisler, yönetmenin ve setteki diğer çalışanların tepkileri üzerine, seti ve ekipmanları inceleyip ikna oldu, binadan ayrıldı.
Kadıköy’de yapılan çekimler ara verildiği sırada bir oyuncu, kafasındaki siyah takkeyle sokağa hava almaya çıktı. O sırada arkadan yaklaşan polisler oyuncuyu gözaltına aldı. Oyuncunun burada film çektiklerini söylemesine rağmen ikna olmayan polisler, oyuncuyu alıkoymaya devam ederek setin bulunduğu apartman dairesine gitti.
İKNA OLMADILAR AMA ‘HÜCRE EVİNE’ GİRMEYE KORKTULAR
Zil çaldığı sırada çekim yapan ekip, kapıya yöneldiğinde karşısında bazıları silahlarını çıkartmış bir şekilde 8 kadar sivil polis ile gözaltındaki oyuncuyu gördü. Polislerin ikna olmadığını anlatan kaynaklar, ancak setin olduğu daireye de girmeye korktuklarını anlattı.
soL’un bilgi aldığı kaynaklar, set çalışanlarının “Bir memur girsin baksın. Kendi gözünüzle görün” dediğini ancak polisin “en az iki polis girecek” diye ısrar ettiğini anlattı. İki polisin daireyi incelemesinden sonra, ikna oldukları, polislerin oyuncusunu bırakarak seti terk ettiği belirtildi.
Polislerin, baskın sırasında epey çekingen davrandıkları, bazılarının eli tetikte olduğu ve 2 polis içeriye aramaya girdiğinde dışarıda bekleyen polislerin set çalışanlarının kapıyı kapatmasına izin vermediği öğrenildi.
FİLM NEYİ ANLATIYOR?
Yolculuk’un hikayesinin merkezinde muhafazakar bir ailenin çocuğu olarak kimlik karmaşası yaşayan Mehmet yer alıyor. Bir yanda baskıcı babası, diğer yanda ilişkide olduğu şeriatçı gruplar varken Mehmet ilk büyük aşkıyla da tanışıyor. Kim olduğu ve ne istediği sorusunun cevabını bulması ise umduğu kadar kolay olmuyor.Bu arayış onu, bildiği her şeyi yeniden sorgulayacağı bir yolculuğa sürüklüyor.
22 NİSAN’DA SİNEMALARDA!
Yolculuk filminin çekimleri tamamlandı. Film 22 Nisan 2016’da tüm Türkiye’de vizyona giriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.