Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

"3 yıl içinde ölürdü’

48

Birgün’ün haberine göre, Ağustos 2014’te yaşamına son verdiği öne sürülen Amerikalı komedyen Robin Williams’ın eşi Susan Williams, “Robin intihar etmeseydi hastalıkları nedeniyle üç yıl içinde ölürdü” dedi.

Susan Williams, kocasının ölümünden sonraki ilk röportajında, son haftalarda Robin Williams’ın “gözlerinin önünde eridiğini” söyledi.ABC televizyonunun “Good Morning America” programına konuk olan Susan Williams, “Bir kâbus yaşıyorduk” dedi.Parkinson teşhisi konulan 63 yaşındaki oyuncuda aynı zamanda “Lewy cisimcikli demans” belirtileri görülmüştü.Bu hastalığa Lewy cisimciği adı verilen adlı bir proteinin kalıntıları sebep oluyor. Hastalık beynin normal fonksiyonlarını bozuyor.

Hastalar, hafıza, muhakeme yeteneklerini kullanma, hareket, konsantrasyon ve görsel algılamada sorunlar yaşıyor.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, İntihar ettiği için Robin Williams’ı suçlamadığını belirten Susan Williams, “Şansı varsa Robin belki üç yıl yaşardı. Bunlar da çok zor yıllar olurdu. MUhtemelen de bir yere kapatılırdı” dedi.

Günaydın Vietnam, Ölü Ozanlar Derneği, Can Dostum, Mrs. Doubtfire filmlerinde başrol oynayan Williams, ABD’nin en popüler komedyen ve oyuncularından biriydi.

robin-williams-intihar

Yoruma kapalı.