Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

‘Sinemaya kelepçe ve kırbaç getirmeyin’

0 92

ABD’de sinema salonları, Grinin Elli Tonu izleyicilerinden, aralarında kelepçe, kırbaç, ip ve kravatın da bulunduğu çeşitli nesneleri getirmemesini istedi.

ABD’da sinema seyircilerinin, sevdikleri filmin vizyon gösterimine filme ait kıyafet ve nesnelerle katılması ve sinemada tezahürat yapması oldukça alışılmış bir durum. “Star Wars” izlerken ışın kılıçlarını çıkaran Amerikalı seyircinin, 14 Şubat’ta vizyona girecek Fifty Shades of Grey (Grinin Elli Tonu) filmine gelirken de kelepçe ve kırbaç getirmesi düşünülüyor.

Bu nedenle İngiliz yazar E.L. James’in aynı adlı romanından uyarlanan Fifty Shades of Grey (Grinin Elli Tonu) filmini izleyeceklere ilginç bir uyarıda bulunuldu. ABD ’de çeşitli sinema salonları, filmi izlemeye gideceklerden, yanlarında kelepçe, kırbaç, ip ve kravatın da bulunduğu birtakım nesneleri getirmemesini istedi.

Independent’ta yer alan habere göre, AMC, Regal Entertainment ve Cinemark’tan yetkililer bu tip nesnelerin başka izleyicileri rahatsız edebileceğini belirtti. Mashable’a konuşan AMC Theaters sözcüsü Ryan Noonan, “Her ne kadar filme uygun kostüm giyerek sevinçlerini göstermek isteyen izleyicilere kapımız açık olsa da, diğer izleyicileri rahatsız edecek veya film izleme deneyimini kötüleştirecek nesneleri salonlara almıyoruz” ifadelerini kullandı.

Karşı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.