Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

"Üç Kuruşluk Opera" 325 Lira!

0 117

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ENKA Vakfı sponsorluğunda gerçekleştirilecek, Avrupa’nın en önemli tiyatro topluluklarından Berliner Ensemble’ın sahnelediği ve yönetmenliğini Robert Wilson’ın yaptığı Bertolt Brecht’in Üç Kuruşluk Opera adlı oyunu, 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi tarihlerinde Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatro’da olacak.
Avrupanın en önemli tiyatro topluluklarından olan Berliner Ensemble’in sahnelediği müzikal oyunu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı(İKSV) ve ENKA Vakfı birlikte organize ediyor. Kapitalizm ve faşizm karşıtı eserleriyle tüm dünyada tanınmış, işçi sınıfının mücadelesinden bir an olsun kopmamış,  komünist bir yazarın müzikal oyununun birinci kategori biletleri 325.00 TL. En ucu kategori ise 101.00 TL’ye satılıyor.Üstelik etkinlik İKSV tarafından ENKA Vakfı ve Goethe-Institut’un desteğiyle gerçekleştiriliyor. Martı Istanbul Hotel de konaklama desteği veriyor.  Buna rağmen bilet fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının tepki yaratacağı düşünülüyor.
Üç Kuruşluk Opera bir yandan ahlak ve savaşın korkunçluğunu irdelerken bir yandan da müzikal ve esprili diliyle dikkat çekiyor. 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.