Publisher Theme
Art is not a luxury, but a necessity.

Zuhal Olcay: "ŞENER ŞEN’İN YANITI ACIKLI"

0 8.022

En son, Berkin Elvan için hazırlanan ve aralarında Tarık Akan, Cahit Berkay gibi ünlü isimlerin yer aldığı “hayatı durdurun” videosunda yer alan Zuhal Olcay Şener Şen’e tepkili. Şener Şen, “eylemlere neden katılmıyorsunuz” sorusuna “Eylem yapmayı, hayatta başka hiçbir şey yapmayanlara bırakıyorum” diye cevap vermişti.
Hürriyet’ten Onur Baştürk’e konuşan Zuhal Olcay şunları söyledi:
“Sadece evlerimizden, güvenli ortamlarımızdan bir şeyler yazıp, “Hah bugün de görevimi yaptım” deyip huzur içinde uyuyoruz. Bir de geçenlerde şuna takıldım; Şener Şen demiş ya, “Ben eylemlere vakit ayıramayacak kadar sinemayı çok seviyorum” diye. Kendini yanlış mı ifade etti acaba diye düşündüm. Çok düşündürücü bir yanıt ve acıklı. Peki Picasso’yu, Sartre’ı, Marlene Dietrich’i ya da günümüzden Sean Penn’i nereye koyacağız? Picasso meşhur Guernica tablosunu yapmış ama faşistlere karşı lafını da söylemiştir.”
ZUHAL OLCAY DAHA ÖNCEDE ÇOK SERT ELEŞTİRMİŞTİ
Şener Şen’in söylediği “Eylem yapmayı, hayatta başka hiçbir şey yapmayanlara bırakıyorum” sözleri için sanatçı Zuhal Olcay’dan çok sert bir açıklama gelmişti. Hürriyet gazetesine konuşan Zuhal Olcay, “Sadece evlerimizden, güvenli ortamlarımızdan bir şeyler yazıp, “Hah bugün de görevimi yaptım” deyip huzur içinde uyuyoruz. Bir de geçenlerde şuna takıldım; Şener Şen demiş ya, “Ben eylemlere vakit ayıramayacak kadar sinemayı çok seviyorum” diye. Kendini yanlış mı ifade etti acaba diye düşündüm. Çok düşündürücü bir yanıt ve acıklı. Peki Picasso’yu, Sartre’ı, Marlene Dietrich’i ya da günümüzden Sean Penn’i nereye koyacağız? Picasso meşhur Guernica tablosunu yapmış ama faşistlere karşı lafını da söylemiştir” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak Hürriyet
Üzerinden Cumhuriyet

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.